Dodany: 2013-04-09 12:08:55

 

ObławaRetoryka wojenna była już prezentowana w setkach filmów w tym także w filmy online. Zdecydowana większość dzieł znajdujących się w filmy online nie przejdzie nigdy do historii kina. Mało który z filmy online nadaje się do pokazywania na szerokim ekranie.

 

Wyjątkiem w naszym rodzimym polskim kinie może być doskonały film Obława. To opowieść o Polsce w latach drugiej wojny światowej a raczej o losach partyzantów działających w lesie. Mają na karku Rosjan z a drugiej strony Niemców a w dodatku bombardowania, które mogą ich zabić często nawet czysto przypadkowo. W film Obława nie ma zbędnego melodramatyzmu film jest bardzo surowy i realny.

 

Dowódca partyzantów jest ścigany dodatkowo przez demony przeszłości, w jego władaniu jest grupka jeńców wojennych. Grupka ta nie należy do małych, ale jest reprezentatywna. Dowódca musi podjąć ważną decyzję mającą wpływ na życie wszystkich osób a także jego samego. Winna być odpowiedzialna i dobrze przemyślana, wykonanie rozkazu może być czasem opłakane w skutkach..

Dodaj nowy komentarz do artykułu Obława
Nick: